Κυριακή 23 Απριλίου 2023

Βεργώνης: "Το πιο σημαντικό όμως είναι η στήριξη του κόσμου"

Η ΑΕΛ είχε την υπομονή έτσι ώστε στο τέλος να πανηγυρίσει τη νίκη παίρνοντας και τους τρεις βαθμούς κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας, σύμφωνα με τις δηλώσεις του βοηθού προπονητή της ΑΕΛ, Αλέξανδρου Βεργώνη στη συνέντευξη Τύπου μετά τη λήξη του αγώνα.

Παράλληλα, ο κ. Βεργώνης στάθηκε στην παρουσία του κόσμου, που ενίσχυσε την προσπάθεια των «βυσσινί» από το πρώτο μέχρι το τελευταίο λεπτό.

Αναλυτικά: «Είχαμε να αντιμετωπίσουμε έναν ανταγωνιστικό αντίπαλο ο οποίος είχε μόλις πέντε ήττες στη σεζόν. Ήταν ένα ματς στο οποίο μας έδωσαν χώρο και χρειαζόταν υπομονή. Καταφέραμε να πετύχουμε ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, ενώ είχαμε και την κατοχή της μπάλας καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, μέχρι και το τέλος όπου καταφέραμε στο τέλος να κάνουμε το 2-0 και να «σφραγίσουμε» τη νίκη.

Κρατάμε για ένα ακόμα αγώνα το μηδέν παθητικό, ενώ έχουμε κι ένα σερί πέντε νικών. Το πιο σημαντικό όμως είναι η στήριξη του κόσμου από την αρχή του αγώνα κι ενώ μέχρι το 82′ ήταν ρευστός.

Τους ευχαριστούμε και τους θέλουμε μαζί μας στη δύσκολη συνέχεια»!