Σάββατο 10 Ιουνίου 2023

"Χ"ορταστική ισοπαλία για ΑΣΑ και ΑΕΛ

Ισόπαλες με σκορ 2-2 αναδείχθηκαν Αναγέννηση Καρδίτσας και ΑΕΛ στο Δημοτικό Στάδιο Καρδίτσας, στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Οι «κιτρινόμαυροι» πήραν προβάδισμα με σουτ εκτός περιοχής του Πολίτη στο 17ο λεπτό, ενώ οι «βυσσινί» ισοφάρισαν προσωρινά στο 35ο λεπτό με τον Πεντρόσο, η Αναγέννηση Καρδίτσας έκανε το 2-1 με κεφαλιά του Αθανασιάδη στο 39ο λεπτό, ωστόσο, στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της ΑΕΛ ανέβασε την απόδοση της και με σουτ του Τσιριγώτη στο 63ο λεπτό διαμορφώθηκε το τελικό 2-2.

Οι συνθέσεις:

Αναγέννηση Καρδίτσας (Περικλής Αμανατίδης): Γκέκας, Πολίτης (69' Αναστασόπουλος), Σταμόπουλος, Σκόνδρας, Δημόπουλος, Μπάλλας (89' Κορέλας), Κοζορώνης, Λαγός, Ελιβέλτο (69' Μπούζας), Γιάκος (75' Μπάτροβιτς), Αθανασιάδης (89' Γκίνης).

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Κοσσόνου (46' Μαϊδανός), Κόλα (46' Θ. Παπαγεωργίου), Μαξιμένκο, Πλέγας, Κ. Παπαγεωργίου (46' Νίνο), Θωμαΐδης (46' Αντράντα), Πεντρόζο, Μαυριάς (78' Μιλτιάδης), Τσιριγώτης.