Σάββατο 3 Σεπτεμβρίου 2022

Προβλημάτισε η ΑΕΛ στο φιλικό με την Κηφισιά

Εντός έδρας ισοπαλία με 1-1 η ΑΕΛ με την Κηφισιά σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Στάδιο Αλκαζάρ, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων. Το σκορ άνοιξε η Κηφισιά με σουτ του Σέις στο 36ο λεπτό, με την ΑΕΛ να ισοφαρίζει με εκτέλεση πέναλτι του Κούστα στο 56ο λεπτό.

ΑΕΛ (Γκουτσίδης): Θεοδωρόπουλος (62’ Σουλούκος), Θ. Παπαγεωργίου (67’ Καλουτσικίδης), Μαϊδανός (67’ Κοσσονού), Γκοτζαμανίδης (77’ Γωγουβίτης), Ηλιάδης (46’ Μαξιμένκο), Γαρουφαλιάς (46’ Θωμαΐδης), Κ. Παπαγεωργίου (74’ Τσουμάνης), Ραμίρες  (46’ Μαυριάς), Όγκμποε (46′ Κούστα), Πεντρόζο (67’ Μιλτιάδης), Γλυνός (46’ Νίνο).

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Μαζουλουξής, Σωτηράκος (64’ Μπαρμπόσα), Νοικοκυράκης (89’ Σμπώκος), Να, Παυλάκης (73’ Λ. Ποζατζίδης), Παπασάββας, Ταλάλ (89’ Δημοσθενιάδης), Σέις (64′ Πρίτσας), Ιατρούδης (64’ Παναγιώτου), Τεττέι (73’ Κουιρουκίδης).