Σάββατο 24 Αυγούστου 2024

ΑΕΛ: Βαριά φιλική ήττα για τους "βυσσινί" των δύο προσώπων!

Φιλική ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η ΑΕΛ από τον ΠΑΟΚ Β' στον αγώνα του Σαββάτου (24/08) στο Δημοτικό Στάδιο Πτολεμαΐδας.

Η ΑΕΛ παρουσίασε δύο διαφορετικά πρόσωπα στην αναμέτρηση. Όσο κακοί ήταν οι "βυσσινί" στο πρώτο μέρος όπου και δέχτηκαν τέσσερα γκολ σε μόλις 17 λεπτά άλλο τόσο καλοί ήταν στο δεύτερο ημίχρονο με την αλλαγή ενδεκάδας αλλά και σχηματισμού.

Φαίνεται πως το σύστημα 4-4-2 με δύο επιθετικούς είναι αυτό που ταιριάζει καλύτερα στην φετινή ΑΕΛ.

Το γκολ της Θεσσαλικής ομάδας πέτυχε ο Τάσος Κρητικός.

Σίγουρα πρόκειται για μια βαριά ήττα ωστόσο σε φιλικό παιχνίδι το ζητούμενο είναι ο κόουτς να αντιληφθεί τα λάθη και τα όποια ζητήματα υπάρχουν ούτως ώστε στις επίσημες υποχρεώσεις η ΑΕΛ να είναι αυτή που πρέπει για να διεκδικήσει την άνοδο.

Ακολουθεί, η φιλική αναμέτρηση με τον Καμπανιακό την Τετάρτη (28/08).

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Πεντρέου, Γιανναράκης , Ηλιάδης, Θ. Παπαγεωργίου, Παναγιωτίδης, Νινίκας, Adranda, Acosta, Κ. Παπαγεωργίου, Stina, Μωραϊτής

Β΄ Μέρος: Σουλούκος , Στάμου, Γιανναράκης (65ο Γιαξής), Τριμμάτης, Παναγιωτίδης (65ο Γκρόζος), Μπαριέντος, Οικονόμου, Μούργος, Κρητικός , Φατάι , Πασάς.

ΠΑΟΚ Β΄(Παπαβασιλείου) : Ναντέρ (59ο Νικολακούλης), Τασιούρας (46ο Καλόγηρος), Σινανάϊ (59ο Καστίδης), Κωττάς (46ο Καλόγηρος), Λαγωνίδης (65o Πασακίδης), Τσοπούρογλου (46ο Δεληγιάννης), Γρόσδης (46ο Ρουμιάντσεφ, 82ο Σελιμάι), Ρικάρντο (46ο Γκούμας), Κανίς (46ο Κουλούρης), Σμυρλής (46ο Αδάμ), Ουρτάδο (46ο Γκιτέρτσος, 67ο Μύθου).