Σάββατο 15 Σεπτεμβρίου 2018

Ισοπαλία για την Κ19, ήττα για την Κ17

Την ήττα με σκορ 4-1 γνώρισε η ΑΕΛ Κ17 από τον Άρη στο Αλκαζάρ για την 2η αγωνιστική της SuperLeague U17 ξεκινώντας αρνητικά το πρωτάθλημα (είχε ρεπό την 1η αγωνιστική).

Στο 31’ ο Ζησόπουλος από κοντά άνοιξε το σκορ ενώ έξι λεπτά αργότερα ο Ίννος με ωραίο σουτ εντός περιοχής έκανε το 0-2. Η ΑΕΛ απάντησε στην εκπνοή του ημιχρόνου με τον Ζοτάι να μειώνει με σουτ σε 1-2.

Στο 53’ ο Κατσουλίδης με σουτ εντός περιοχής έκανε το 1-3 και στο 58’ ο Σάιμπερτ με σουτ έγραψε το τελικό 1-4

ΑΕΛ Κ19:
Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας Super League U-19 ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Παναθηναϊκό, που έγινε στο Στάδιο Αλκαζάρ. ΑΕΛ και Παναθηναϊκός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 σε παιχνίδι για την 3η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Κ19. Ο Παναθηναϊκός άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σέχου και στο 36ο λεπτό του αγώνα η ΑΕΛ ισοφάρισε με σουτ στην κλειστή γωνία του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού, Χριστογεώργου.