Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023

ΑΕΛ Κ19/Κ17: Ανάμεικτα συναισθήματα για τις ομάδες Νέων

Με δύο γκολ του Ζησούλη και ευκαιρίες για πολλά περισσότερα τέρματα, η Κ19 του Ζήση Ζιάγκα πέρασε νικηφόρα με 2-0 από την έδρα του Απόλλωνα Πόντου, αλλά τα συναισθήματα από τα σημερινά αποτελέσματα των Νέων μας ήταν ανάμεικτα, καθώς…

Η Κ17 ηττήθηκε με 3-2 στο Emileon, αλλά με τρόπο που δεν χωνεύεται εύκολα… Σε μια αναμέτρηση με συγκλονιστική εξέλιξη, ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στο 2’ με τον Γιωτόπουλο, αλλά η ομάδα του Γιάννη Σιάρκου απάντησε στο 4’ με τον Τζιότζιο, ισοφαρίζοντας και έκανε το 1-2 στο 62’ μετά από πέναλτι που εκτέλεσε ο Τζιότζιος, αρχικά απέκρουσε ο Ζαραϊδόνης, για να σκοράρει στο «ριμπάουντ» ο Ρίζος… Ώσπου ήρθαν οι καθυστερήσεις, όπου στο 92’ ο Γαλαζούλας με πλασέ και δύο λεπτά μετά ο Μόκκας με κεφαλιά, έκαναν την πλήρη ανατροπή!