Σάββατο 10 Απριλίου 2021

Διπλό για την ΑΕΛ που «ξεκόλλησε» από την ουρά!

Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πέτυχε η ΑΕΛ στην έδρα του Ατρομήτου καθώς επικράτησε της ομάδας του Περιστερίου με 0-1 με γκολ του Στίεφλερ στο 41'.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο και από ευκαιρίες και από κατοχή μπάλας με την ΑΕΛ να προηγείται με τον Γερμανό μέσο λίγο πριν την ανάπαυλα.

Μεγάλη ευκαιρία είχε και ο Ατρόμητος στην τελευταία φάση του ημιχρόνου με τον Μανούσο να σημαδεύει το δοκάρι του Νάγκι και τον Αγκάγιεφ εξ επαφής να αστοχεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν είδαμε ποδόσφαιρο με την ΑΕΛ να καθυστερεί αρκετά λόγω και της κρισιμότητας της αναμέτρησης αλλά κυριάρχησαν και τα σκληρά φάουλ. Μάλιστα στο φινάλε τραυματίστηκε άσχημα ο Γκράουρ και η ΑΕΛ τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες.

Οι «βυσσινί» φεύγουν με τρεις υπερπολύτιμους βαθμούς από το Περιστέρι και πλέον δεν βρίσκονται στην ουρά της βαθμολογίας.