Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022

ΑΕΛ Κ15: Άνετοι και ωραίοι "καθάρισαν" από το πρώτο ημίχρονο!

Στο ίδιο τέμπο συνεχίζει η ΑΕΛ Κ15 νικώντας με το εντυπωσιακό 4-0 το αντίστοιχο τμήμα του Παναιτωλικού στο γήπεδο της Ανάβρας για την 8η αγωνιστική της Super League 1 στην έναρξη του δευτέρου γύρου του πρωταθλήματος.

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για τους «βυσσινί» που κατάφεραν μόλις στο πρώτο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Όντο. Όπως ήταν λογικό, οι γηπεδούχοι πήραν τον έλεγχο του αγώνα και κατάφεραν να σκοράρουν μέχρι τη λήξη ακόμα τρία γκολ, ένα με τον Μπασδέκη, ενώ δύο αυτογκόλ προήλθαν από την πίεση της ΑΕΛ.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Θοδωρής Ελευθεριάδης, πραγματοποίησε αρκετές αλλαγές, με την ΑΕΛ να έχει και δοκάρι με τον Γιώργο Τσακνάκη, χωρίς όμως να αλλάζει το τελικό σκορ.

Η ΑΕΛ μετά το παιχνίδι έφτασε του 17 βαθμούς στο πρωτάθλημα, αφήνοντας στους 7 την ομάδα του Παναιτωλικού