Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2022

ΑΕΛ Κ19: Με ανατροπή πήρε το "διπλό" και έδειξε τον δρόμο!

Στο γήπεδο Α’ του Αθλητικού Κέντρου “Ομόνοια” των Σερρών αγωνίσθηκε σήμερα η Κ19 της ΑΕΛ για την 8η αγωνιστική του οικείου πρωταθλήματος της SL2 και επιβλήθηκε του Πανσερραϊκού με το εμφατικό κυρίως ως προς την εμφάνιση 1-3.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 5ο λεπτό, αλλά οι ¨βυσσινί” αντέδρασαν και είχαν ήδη πάρει προβάδισμα πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ενώ στην επανάληψη όχι μόνο “κλείδωσαν” το αποτέλεσμα, αλλά έχασαν ευκαιρίες και για περισσότερα γκολ.

Τα τέρματα για την ομάδα του Ζήση Ζιάγκα σημείωσαν δύο ο Βλιώρας και ένα ο Γωγουβίτης, ενώ άτυχη ήταν στο 20′ η στιγμή του τραυματισμού του Ελέζι στο γόνατο και θα εξεταστεί στη Λάρισα πια αν πρόκειται για κάτι σοβαρό.

Ως προς τη σύνθεση, χαρακτηριστικό ήταν ότι χρησιμοποιήθηκαν πέντε 16χρονα παιδιά, δηλαδή γεννημένα το 2006!